Якщо ви прочитали попередні статті нашого блогу, то добре знаєте, якої якості комплектуючі для iPhone є на ринку, чому так важливо правильно вибрати рівень якості. Тепер саме час розібратися з тим, які ж конкретні особливості притаманні тим чи іншим дисплеям, чим добрі оригінали і різні види реплік.
Перше враження
Упаковка дисплейних модулів будь-якого рівня не дасть користувачеві розуміння того, яка копія перед ним. Як оригінальні дисплейні модулі для iPhone, так і недорогі китайські вироби в цьому плані малоінформативні.
При покупці в інтернет-магазині на фото теж не завжди помітні характерні відмінності. Хоча деякі з них, зазначені в наступному розділі, можна розглянути. Наприклад, QR-код, але про зовнішню різниці ми ще поговоримо. В цілому, можна вірити зазначеним в характеристиках і назвах параметрам. Наприклад, AKS.ua дорожить своєю репутацією, тому чесно і наочно попереджає покупців, якої якості екран для iPhone вони набувають.
Решту можна особисто перевірити при отриманні. Головне пам'ятати, що при покупці ви маєте повне право акуратно відкрити упаковку і ретельно вивчити дисплейний модуль. Не важливо, чи доведеться почекати кур'єру магазину або співробітнику служби доставки — в разі, якщо якість екрану вас бентежить, ви цілком можете відмовитися від придбання і замовити інший.
Єдине, розбирати все на гвинтики або, наприклад, знімати захисну плівку — не можна, магазин не прийме дисплей назад після таких дій. Якщо на перший погляд вас все влаштовує, варто копнути глибше.
Візуальні відмінності
Уважно огляньте деталь, особливо звертаючи увагу на наступні нюанси:
- На роз'ємах оригіналу клеять прокладку з поролону.
- У фірмового дисплейного модуля все елементи промарковані, на них є наклейки з написами, вказані коди і серійні номери.
- Для оригіналів характерні ідеально підігнані компоненти без люфту, зазорів, задирок на пластиці. Для хороших копій ситуація аналогічна. Огріхи можуть бути тільки у найдешевших дисплеїв «ноунейм», встановлювати які в принципі не має сенсу.
- Якісні болти і кріплення світлих кольорів — ознака оригіналу. У копії гвинти різного кольору.
- Оригінальний дисплей постачають вертикальними захисними смужками по боках, це дозволяє уникнути зазорів і забезпечує щільне прилягання до корпусу.
Ще кілька відмінностей не відзначені на фото. Так, шлейфи оригіналу завжди чорні, жорсткі. Шлейфи іншого кольору — ознака копії. У сертифікованої версії на коннекторах (самого екрану і сенсора) є повне маркування. Іноді зустрічається варіант, коли маркування нанесене тільки на один шлейф. Швидше за все це говорить про те, що модуль можна порівняти з не дуже якісним бутербродом: дисплей Apple, а ось сенсор ─ вже репліка.
В оригінальних модулях камера виготовлена з мінерального скла. Тому під кутом видно сині або зелені відблиски.
Зверніть увагу на QR-код на розі рамки. У дешевих неякісних копіях він відсутній.
Також є відмінність в товщині. Оригінальні екрани найтонші, ніж дешевше репліка, тим вона товщі. Після установки не повинно бути різкого переходу від скла екрану до корпусу. Випирає «сходинка» рамки — ще одна ознака репліки, причому не найкращої.
Простий тест з маркером
Крім візуального огляду для визначення рівня якості можна провести невеликий тест. Слід взяти маркер з чорнилом на водній основі і намалювати лінію безпосередньо на екрані. Не бійтеся, такий «малюнок» дисплею не зашкодить, але з того, як слід «поведе» себе, можна робити висновки:
- олеофобне покриття OEM-екранів не дасть утворитися чіткої лінії — пігмент збереться в окремі точки, віддалено схожі на кульки ртуті. Змахнути їх з екрану не складе труднощів;
- на копіях High Copy олеофобний захист теж є, але з часом зношується, кожна наступна смужка буде чіткіше;
- репліки рівня Copy також оснащені олеофобним покриттям, слід стирається. Але при цьому з самого початку не скочується, його видно чітко. А при стиранні розмазується по поверхні екрану. Конкретний результат залежить від виробника дисплея. Наприклад, copy NCC ESR ColorX за якістю ближче до оригіналу, ніж copy Tianma.
Якщо не ризикуєте малювати на дисплеї маркером, можна обмежитися відбитками пальців. Ситуація буде аналогічна, просто не так наочна. Враховуйте, що тестування можливо не завжди — заводську захисну плівку знімати не можна, якщо плануєте повертати покупку. А малювати прямо на плівці безглуздо.
Після установки
Звичайно, до покупки і заміни екрану оцінити і порівняти такі моменти не вийде. Проте варто знати, що у оригінальних модулів:
- екран не виступає за рамку зверху і не втоплений вглиб, перехід м'який і непомітний;
- кольори яскраві, насичені, передаються без викажень;
- підсвічування рівномірне;
- реакція на торкання чітка, без затримок і прокручувань.
Відповідно, чим нижче рівень якості, тим більша різниця з рідним дисплеєм. І не в кращу сторону. Копії теж можна встановлювати, наприклад — в цілях економії, коштів або часу. Але і ціна повинна бути відповідною. Вивчивши названі в статті відмінності, ви будете точно знати, що перед вами: оригінальний дисплейний модуль для iPhone або репліка. А значить, вам не продадуть копію за вартістю оригіналу.
На цьому ми завершуємо цикл статей про оригінали і копії дисплеїв Apple. Відомості для підготовки матеріалу були надані інженерами сервісного центру АКС, які щодня стикаються з ремонтом iPhone і різними видами комплектуючих. Сподіваємося, інформація була корисною для вас, і ви продовжите стежити за оновленнями нашого блогу.