Усі результати пошуку →
    По вашому запиту нічого не знайдено. Уточніть свій запит
    phone
    Телефони
    по Україні
    (044) 377-51-55
    Напишіть нам
    Написать в Telegram
    Реєстрація

    Це поле є обов'язковим для заповнення Введено невірну адресу ел. пошти

    Це поле є обов'язковим для заповнення

    Паролі не співпадають Це поле є обов'язковим для заповнення

    Це поле є обов'язковим для заповнення

    Це поле є обов'язковим для заповнення Введено невірный номер телефону

    Підтвердіть номер телефону (До Вашого телефону будуть прив'язані всі Ваші замовлення)

    Реєструючись на сайті, я приймаю умови угоди користувача
    Востановление пароля

    Це поле є обов'язковим для заповнення Неверный адрес эл.почты

    2
    Укр
    • Графік роботи кол-центру: 9:00 - 19:00
    • Графік роботи магазинів:
      • м.Київ, вул. Ушинського, 1: Пн-Пт: з 09:00 до 20:00
        Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: з 09:00 до 17:00
      • м.Київ, пр-т Академіка Палладіна, 24: Пн-Пт: з 09:00 до 20:00
        Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: з 09:00 до 17:00
      • м.Київ, вул. Довженко, 1: Пн-Пт: з 09:00 до 20:00
        Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: з 09:00 до 17:00
      • м.Київ, пр-т Степана Бандери, 8: Пн-Пт: з 09:00 до 20:00
        Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: з 09:00 до 17:00
      • м. Київ, вул. Гетьмана Павла Полуботка, 90A: Пн-Пт: з 09:00 до 20:00
        Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: з 09:00 до 17:00
      • м. Київ, вул. Срібнокільська, 5Б: Пн-Пт: з 10:00 до 20:00
        Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: Вихідний
      • м. Київ, Печерська пл., 1: Пн-Сб: з 09:00 до 19:00
        Нд: Вихідний
    Фільтри

    SSD vs HDD — чим відрізняються і що краще

    Інформаційні технології розвиваються настільки швидко, що далеко не завжди встигаєш відслідковувати всі новинки, особливо, якщо робота ніяк не стосується цієї сфери. Так, ще до недавнього часу при покупці нового ноутбука або комп'ютера не виникало питання про те, який накопичувач буде в ньому встановлений. Зараз на ринку представлено два основних типи дисків для ПК і ноутбуків — твердотільні SSD і жорсткі диски HDD. У чому відмінності між ними? З візуальної точки зору різниця помітна відразу. Однак суть криється набагато глибше. У цій статті пропонуємо читачам разом з блогом AKS.ua розставити крапки над "і" у питанні, що вибрати – SSD або HDD диск.

    Зміст

    1. Що таке SSD-накопичувач
    2. Що таке диск HDD
    3. Відмінності SSD і HDD: ціна
    4. Відмінності SSD і HDD: ємність
    5. Різниця між SSD і HDD: швидкість
    6. Відмінності SSD і HDD: термін експлуатації
    7. Відмінності SSD і HDD: рівень шуму
    8. SSD або HDD: висновки

    У правому кутку рингу: SSD-накопичувач

    SSD накопичувач являє собою твердотільний пристрій, в якому відсутні рухомі частини та деталі. Це набір мікросхем, які розміщені на одній платі. По суті, вони працюють за принципом USB-флешки, але набагато швидші, довговічніші і надійніші.

    Всередині SSD можна побачити набір блоків пам'яті і безліч контролюючих мікросхем.

    Такий чіп може бути встановлений на материнській платі системи, на карту PCI або в спеціальний слот. Перший варіант актуальний для ультрабуків або невеликих ноутбуків, другий для стаціонарних ПК, а третій – для ноутбуків.

    У лівому кутку рингу: HDD-накопичувач

    HDD диск або вінчестер. Це класичний (а може, вже і ні) жорсткий диск, який включає в себе кілька намагнічених «млинців», а також спеціальну головку. Вона знаходиться в мікрометрах від млинців і потрібна для того, щоб зчитувати інформацію безпосередньо з їх поверхні. Роботу HDD диска можна порівняти з програванням мелодії з вінілової платівки.

    Фото розкриває досить громіздку конструкцію HDD дисків

    Спочатку жорсткі диски вигравали за рахунок більшої ємності. Але оскільки IT-індустрія активно розвивається, зараз це питання спірне. Детальніше про обсяги дисків і точні цифри ми ще поговоримо по ходу статті.

    Відмінності SSD і HDD: ціна. Що впливає на вартість?

    SSD твердотільні накопичувачі на порядок дорожче, ніж традиційні HDD пристрої. Для того, щоб визначити різницю в ціні, потрібно провести розрахунок за простою формулою: вартість накопичувача необхідно розділити на його об’єм. Так ми отримаємо число, що говорить про ціну за 1 ГБ ємності в певній валюті.

    Наприклад, класичний HDD диск з ємністю на 1 терабайт буде коштувати приблизно 50 доларів, отже, ціна одного гігабайта буде рівною 5 центам.

    Що ж стосується світу SSD накопичувачів, то диск з такою ж ємністю на один терабайт буде коштувати вже від ста двадцяти доларів, відповідно один гігабайт — близько 12 центів.

    Такі обчислення показують, що перший варіант дешевше другого орієнтовно в 2,4 рази.

    Вся справа в тому, що виробництво SSD накопичувачів дуже складне з технологічної точки зору. Для нього необхідно точне обладнання і рідкоземельні елементи з таблиці Менделєєва. Крім того, в них безліч електросхем, кожна з яких несе свій відсоток в собівартості.

    Радує те, що ціна на SSD постійно знижується, адже виробники модернізують свої виробничі потужності і знаходять більш дешеві і вигідні рішення для виготовлення твердотільних накопичувачів.

    Відмінності SSD і HDD: ємність

    Ще кілька років тому між твердотілим пристроєм і класичним дисковим накопичувачем за критерієм ємності була значна різниця. Тобто, знайти SSD, який за обсягом міг би стати гідним суперником для HDD, було практично неможливо. Сьогодні ситуація змінилася, і такі рішення з'являються у продажу все частіше. Споживачам в принципі вже доступні диски SSD і HDD ємністю 15 Тб. Але такий обсяг — доля швидше обраних. Більш реальні зараз цифри — 14 Тб для вінчестерів і 4 Тб для твердотільних накопичувачів. Тобто розрив на користь жорстких дисків все ще є, але впевнено скорочується.

    Фото SSD накопичувача Samsung 860 EVO 2.5 на 4 TB — яскравого представника ємних «твердотільників».

    Різниця між SSD і HDD: якщо головне – швидкість

    Як правило, саме за швидкість користувачі платять гроші. І в цьому питанні SSD сховища в рази перевершують HDD диски. Операційна система може завантажуватися лічені секунди, а за час на запуск «важкої» іграшки ви не встигнете сходити на кухню за чаєм. Копіювання файлів буде займати приблизно 5-10 хвилин, а не години.

    Але є одне «але» для неуважних користувачів. Так само швидко, як файли копіюються, вони і видаляються. Тобто, якщо ви натиснули клавішу «видалити», на HDD диску є можливість вибрати «скасування», а от з SSD сховищем такого, швидше за все, не вийде. Мінус, правда, дуже умовний.

    Відмінності SSD і HDD: хто прослужить довше

    Давайте згадаємо особливість SSD накопичувача: відсутність рухомих деталей. Тому такий пристрій менше страждає від механічних і фізичних ушкоджень. У разі падіння ноутбука є великий шанс, що всі дані на диску не постраждають.

    А от з HDD ситуація зворотна. Головка, що зчитує інформацію, знаходиться дуже близько до намагнічених болванок. Так що навіть мінімальні вібрації можуть призвести до того, що з'являться «биті сектора», тобто області, непридатні до роботи. Більше характерно для бюджетних моделей в корпусах з тонкого металу, з якими жорсткий диск через вібрації може вступати в резонанс. В лептопах диски HDD виходять з ладу особливо швидко, адже під час транспортування складно уберегти пристрій від трясіння і випадкових ударів, при цьому ноутбуки нерідко купують саме для того, щоб носити їх з собою.

    Ємний жорсткий диск hdd — ідеальне рішення для зберігання мультимедіа файлів на ПК. В ноутбуки їх краще не встановлювати. Тим більше що форм-фактор 3,5" для лептопів не підходить.

    Але є і друга сторона медалі: SSD мають обмежений цикл роботи. Він залежить від кількості циклів перезаписування блоків пам'яті. Тобто, якщо кожен день ви плануєте копіювати, видаляти, зберігати, і знову копіювати «тонни» інформації, то довго SSD прослужити не зможе. Звичайно, точна кількість циклів залежить від моделі накопичувача, типу встановленої у ньому флеш-пам'яті, програмного забезпечення виробника. Але враховуйте, що в споживчих пристроях, як правило, мова йде всього про 3-5 тисяч циклів перезапису. Скільки це часу? Складно сказати однозначно. Багато що залежить від режиму використання та об’єму диска (чим більше місткість, тим більше комірок пам'яті, а значить, і ресурс). Але, як правило, мова йде про роки — 3-5, 10 і навіть більше. Велика ймовірність, що ви заміните накопичувач з інших причин до того, як він вичерпає свій ресурс.

    Відмінності SSD і HDD: який накопичувач тихіше?

    Навіть в самому сучасному HDD вінчестері буде постійно з'являтися сторонній шум і вібрації. Він пов'язаний з обертанням дисків-болванок при читанні і запису даних за допомогою головки. В цей же час моделі SSD практично безшумні, і всі внутрішні процеси не супроводжуються неприємними «мелодіями».

    SSD або HDD: робимо висновки

    Звичайно, можна нудно сказати, що кожному своє, але не поспішайте йти.

    HDD диски:

    • доступні;
    • ємні;
    • повільні;
    • галасливі;
    • бояться різних механічних впливів.

    SSD накопичувачі:

    • не видають шум;
    • більш стійкі до зносу;
    • швидко працюють;
    • споживають менше електроенергії;
    • дорогі;
    • теоретично мають обмежений ресурс роботи.

    Звичайно, можна ще говорити про вагу, форм-фактор, дизайн, виробників. Але це вже другорядні характеристики, які мало впливають на вибір того або іншого пристрою.

    Підводячи підсумок, можна сказати, що HDD моделі вже морально застаріли. При цьому вони актуальні для тих, у кого немає великого бюджету на апгрейд, потрібно зберігати багато музики, програм і фільмів, а також середньостатистичним користувачам, які користуються ПК для розваги.

    SSD диски підійдуть тим, хто працює з обробкою фото, монтує відео і займається звуком, а також тим, хто любить подорожувати і постійно не сидить на місці. Твердотільні накопичувачі варто вибирати при апгрейд комп'ютера для максимальної продуктивності, саме на них варто ставити операційну систему та ігри.

    Непогано зарекомендував себе компромісний варіант: коли встановлюється SSD відносно невеликої ємності (120 Гб або 240 Гб) «під систему» і ємний жорсткий диск (від терабайта і більше) для зберігання мультимедійних файлів. Так що однозначного переможця нашого «батлу» виділити складно, залежить від вашого бюджету і основного кола завдань.

    Популярні питання про диски SSD і HDD

    ✅ Чим відрізняються SSD з типом пам'яті 3D TLC від дисків з флеш-пам'яттю MLC?

    TLC — трирівневі комірки пам'яті з циклом перезапису 1 тисяча. Це саме бюджетне рішення з відносно низькою швидкістю роботи. Приставка 3D вказує на багатошарове розміщення комірок, тобто пам'ять 3D TLC говорить про більшу місткість при меншому розмірі плати. MLC — більш надійний і довговічний варіант, з кількістю циклів запису від 3 до 5 тисяч (залежить від моделі накопичувача). Оптимальне рішення для геймерів.

    ✅ SSD-якого розміру вибрати для ноутбука?

    Для більшості моделей лептопів відмінно підходять твердотільні накопичувачі форм-фактора 2,5".

    ✅ SSD-якого виробника кращі?

    На сучасному ринку SSD-дисків відмінно зарекомендували себе такі бренди, як Samsung, Kingston, Goodram, Crucial.

    ✅ Якого виробника HDD вибрати?

    Незмінними лідерами серед виробників жорстких дисків є компанії Western Digital і Seagate.
    Опублікував: ; Останнє редагування: 2024-11-30
    Поділитися в соціальних мережах
    Поділитися в Facebook Поделиться в Viber Поделиться в Telegram
    На цьому веб-сайті використовуються файли cookie. Залишаючись на ньому, ви дозволяєте нам використовувати файли cookie. Докладніше
    Закрити