Зміст
Мобільний телефон - це переносний мініатюрний пристрій, що працює за принципом приймально-передавальної радіостанції і підтримує стільниковий зв'язок доступних йому операторів.
Основне завдання - забезпечення голосового спілкування двох або кількох абонентів в режимі реального часу. Однак прогресуюча сучасність відклала свій відбиток і перетворила нинішні мобільні телефони в багатофункціональні пристрої, які здатні включати в себе десятки додаткових пристроїв і функцій, таких як:
- фотоапарат;
- відеокамера;
- навігатор;
- мультимедійний програвач;
- засіб оплати покупок і послуг;
- накопичувач інформації і ін.
Для того щоб весь цей функціонал працював і мав сенс взагалі, в конструкції мобільного телефону передбачене автономне джерело живлення, здатне підтримувати активний стан електронних компонентів досить тривалий час.
Акумулятор - це хімічний накопичувач електроенергії, з подальшою можливістю її витрати. На відміну від звичайних батарейок, АКБ має властивість багаторазового використання з можливістю перезарядки, а кількість циклів "накопичення-витрата" може досягати тисячі.
На поточний момент всі виробники мобільних телефонів комплектують свої пристрої двома варіантами батарей:
- Літій-іонні (Li-Ion);
- Літій-полімерні (Li-Pol).
Різниця полягає в тому, що перший варіант має рідкий електроліт, а другий - желеподібний. У випадку з полімерними акумуляторами, існує можливість отримати дуже тонкий корпус при великій ємності.
Якщо хімічне джерело струму виходить з ладу, то підібрати нове не складе абсолютно ніяких труднощів. При пошуку важливо знати або модель самого телефону, або маркування батареї, встановленої в ньому.
Найбільш поширені проблеми з акумулятором мобільного телефону
В процесі експлуатації мобільних пристроїв, ми як користувачі можемо зіткнутися з виходом з ладу акумулятора або його некоректною роботою. На що потрібно звернути увагу при виборі акумулятора для мобільного телефону
Розглянемо перші ознаки проблем з АКБ, причини їх появи та способи вирішення.
- Швидко розряджається, швидко заряджається. Це найпоширеніша проблема, в корені якої лежить відпрацьований ресурс в повній мірі або помилки допущені при експлуатації. Така поведінка джерела живлення пояснюється тим, що втрачена велика частина початкової ємності. Повернути до повноцінного життя батарею вже не вийде.
- Швидко розряджається, довго заряджається. Причиною появи такої проблеми може бути як зношена батарея, так і неправильна робота пристрою, який живиться від неї. Для початку потрібно спробувати очистити мобільний телефон від шкідливих програм, шляхом перевстановлення програмного забезпечення. Якщо ситуація не зміниться, то слід замінити акумулятор.
- Не вмикається. Дуже часто телефон відмовляється реагувати на кнопку включення і зарядку, через те, що акумулятор знаходиться в стані глибокого розряду. При вирішенні цього питання, знадобиться додаткове обладнання у вигляді "жабки", пристрою, який дозволяє розігнати акумулятор окремо від телефону. Як правило, після досягнення позначки в 3.7 V, акумулятор можна встановлювати назад;
- Неправильне відображення рівня зарядки. Це типова поломка пов'язана з контролером управління батареї. Рішення проблеми - замінити акумулятор повністю;
- Здуття корпусу АКБ. Цей вид дефекту діагностується візуально, а після його виявлення акумулятор відправляється прямим рейсом на переробку, так як реанімувати його не вийде.
Як правильно заряджати мобільний телефон, щоб акумулятор прожив довше?
Цим питанням спантеличені всі користувачі кнопкових телефонів і смартфонів, а як діяти правильно спробуємо з'ясувати:
- Для літієвих акумуляторів комфортним діапазоном роботи є напруга від 3.7 до 4.1 v, що еквівалентно 20-90% рівня заряду по індикатору на екрані телефону. Якщо дотримуватися цих меж, то батарея прослужить максимально довго;
- Для зарядки рекомендується використовувати тільки оригінальний зарядний пристрій, в іншому випадку завжди є ризик швидкого зносу джерела живлення;
- Перед першим використанням, бажано провести кілька повних циклів зарядки і розрядки акумулятора. Робиться це з метою повноцінної розгойдування АКБ, що дозволяє розкрити повний її потенціал в плані ємності;
- Зберігати батарею слід окремо від мобільного телефону, при цьому заряджена вона повинна бути на половину;
- Не допускати зниження рівня заряду батареї нижче 10% так як існує ризик отримати стан - глибокий розряд.
У разі, якщо телефон сигналізує про те, що батарея розряджена, а до найближчої розетки ще далеко,то необхідно знизити яскравість екрану на мінімум і відключити wi-fi, bluetooth, gps, тоді ризик повного відключення мобільного пристрою буде зведений на мінімум.
Заміна акумулятора в мобільному телефоні
Операція по заміні батареї в портативному пристрої не найпростіша процедура, тому виконується тільки на власний страх і ризик. Складність полягає в тому, що велика частина телефонів не мають знімних акумуляторів, тому дістатися до автономного накопичувача можна тільки шляхом часткового розбирання корпусу.
Для початку необхідно запастися невеликою кількістю інструменту у вигляді викрутки і пластикової лопатки, а потім виконати кілька етапів з розбирання пристрою і заміні акб:
- Вимикаємо повністю пристрій;
- Викручуємо всі доступні гвинти і витягаємо лоток з Sim-картами і microsd накопичувачами;
- За допомогою пластикової карти або лопатки розділяємо корпус на дві половини, дуже важливо не зачепити електронні компоненти, що знаходяться всередині;
- Відкручуємо гвинти захисного кожуха, під яким розташовується коннектор батареї;
- Відключаємо роз'єм АКБ від материнської плати телефону;
- Знімаємо зіпсований акумулятор лопаткою або картою, він тримається на двосторонньою липкою стрічці;
- Встановлюємо нове джерело енергії і збираємо телефон в зворотньому порядку.
Після того, як будуть виконані всі етапи по заміні АКБ, можна приступати до калібрування нової запчастини, що має на увазі під собою два-три цикли повної розрядки і повної зарядки, щоб розкачати батарею.