Зміст
- На що звернути увагу, вибираючи акумулятор до телефона
- Виробники батарей для телефонів
- Переваги та недоліки різних технологій АКБ
- Який тип батареї смартфона оптимальний
- Де купити акумулятор до телефона
На сьогоднішній день більшість користувачів не можуть уявити собі хоча б один день, проведений без мобільного телефона. Сучасний смартфон — це справжній багатофункціональний девайс, який виконує завдання будь-якої складності. При цьому, хоча останні моделі мобільних телефонів стають все більш вдосконаленими, вразливі місця в них були, є і напевно будуть в подальшому. Так, одним з таких вузьких місць є акумулятор телефона. І мова зараз йде не стільки про недостатню потужність батареї, яку при активному використанні гаджета необхідно додатково заряджати протягом дня. Важлива проблема сучасних АКБ — швидкий природний знос, обумовлений недоліками сучасних технологій виробництва. Як правило, приблизно через рік-два після початку експлуатації акумулятор телефона значно погіршується, і для комфортного подальшого використання смартфона батарею варто замінити.
Напевно, кожен з вас стикався з проблемою, коли телефон погано тримав заряд, самостійно вимикався або перезавантажувався, не заряджався зовсім тощо. Всі ці симптоми якраз і говорять про те, що настав час замінити акумуляторну батарею на нову.
На що звернути увагу при виборі акумулятора для телефона
Акумулятор смартфона сьогодні може бути знімним або незнімним. У першому випадку варто зняти задню панель, витягнути з телефона акумуляторну батарею і вивчити написи, які там є. В цілому, серед них варто звернути увагу на:
- Модель акумуляторної батареї (наприклад, Lenovo BL503, Nokia BL-5С і так далі). Вона повинна точно відповідати вашому смартфону. У деяких випадках один і той же акумулятор підходить до декількох смартфонів.
- Ємність акумулятора. Як правило, можна вибрати нову батарею телефона з більшою ємністю, щоб телефон довше тримав заряд, а ось вибирати менше значення параметра не рекомендується.
- Напруга. На новій батареї вона має бути аналогічною старому акумулятору, щоб телефон працював коректно.
У тому випадку, якщо батарея незнімна, задня панель не може бути знята або взагалі телефон має литий корпус, то всі необхідні параметри батареї можна знайти в інструкції з експлуатації або в інтернеті. В іншому для вибору будуть важливі ті ж параметри, що й для знімного акумулятора.
Крім того, якщо "рідна" компанія — виробник вашого гаджета — не виробляє комплектуючі запчастини, можна вибрати репліку від стороннього бренду. У таких випадках обов'язково звертайте увагу на сумісність акумулятора саме з вашою моделлю мобільного телефону. Інакше — гроші на вітер.
Виробники батареї для телефона
Майже всі виробники мобільних телефонів випускають на ринок ще й комплектуючі до них, зокрема — акумулятори смартфона. Так, в асортименті сучасних магазинів можна знайти АКБ від таких виробників, як Apple, Samsung, Lenovo, HTC, Asus, Xiaomi, Philips, Assistant, ZTE, WileyFox, Sony та інших популярних і не дуже брендів. Краще всього підбирати акумулятор смартфона від рідного виробника, бо хто, як не він, знає всі підводні камені вашої моделі гаджета. Проте в тому, щоб вибрати батарею від сторонньої компанії, немає нічого страшного: часом ціна на оригінальний акумулятор може бути досить високою і невиправданою, а переплачувати за бренд захоче далеко не кожен.
Переваги та недоліки технології виробництва батареї
На сьогоднішній день на ринку представлено три типи акумуляторів для телефонів в залежності від технології виготовлення: Li-ion, Li-pol, Li-ion polymer. Нижче розглянемо переваги і недоліки батарей кожного з цих видів.
Li-ion
Плюси
- відсутність ефекту пам'яті;
- широкий діапазон робочої температури;
- довговічність (понад 10 років ресурсу);
- мінімальний відсоток саморозряду;
- відсутність необхідності в «тренуванні» батареї після покупки.
Мінуси
- відносно висока вартість;
- ускладнена зарядка при негативних температурах;
- небезпечні при ушкодженому корпусі і порушенні герметичності;
- залежать від терміну експлуатації, а не від циклів заряду та розряду;
- не стійкі до переразрядів, тобто вам знадобиться дуже якісний зарядний пристрій з хорошим контролером.
Li-pol
Переваги
- мають велику кількість циклів заряду (від 1000 до 5000);
- виробляються в невеликому розмірі, вазі і різних формах;
- мають високий рівень безпеки;
- здатні пропонувати більшу ємність батареї, ніж літій-іонні;
- низький відсоток саморозряду навіть при тривалому зберіганні.
Недоліки
- мають досить високу собівартість, а тому й високу ціну на ринку;
- схильні до процесу старіння і можуть швидко зношуватися фізично;
- підходять не під всі гаджети, особливо критично для пристроїв, які були випущені раніше 2013 року;
- можуть мати енергетичні втрати до 6% за перший місяць;
- потребують спеціального режиму зарядки.
Li-ion polymer
Головні переваги
- мають високий рівень енергетичної щільності;
- перевершують за терміном використання літій-іонні і літій-полімерні батареї;
- можуть виготовлятися досить тонкими, роблячи сучасні гаджети ще тоншими;
- мають невеликий відсоток саморозряду, а тому довговічні навіть без активного використання.
Список недоліків
- відносно невеликий рекомендований діапазон робочих температур (від -20 до +40 градусів);
- незначне падіння напруги під час процесу розряду;
- ефективність роботи при мінусових температурах помітно знижується;
- досить дорогі в порівнянні з іншими видами АКБ.
Який тип батареї смартфона оптимальний
Крім технології, розділити акумулятори на групи можна за їх типом. На сьогоднішній день існує три основних типи акумуляторних батарей:
- полегшені;
- стандартні;
- посилені акумулятори.
Виходячи з назви, можна здогадатися, що різниця між цими трьома типами криється в ємності батареї. Так, посилена батарея буде мати підвищену ємність, стандартна буде повністю за своїми параметрами відповідати оригінальній моделі, а ось полегшена модель батареї розрахована, як правило, на більш старі моделі телефонів, які не споживають такої кількості заряду, як сучасні гаджети.
Зверніть увагу! Якщо ваш мобільний телефон розряджається досить швидко в силу його активного використання навіть при новій акумуляторній батареї, то збільшити тривалість роботи смартфона можна ще й за допомогою портативного (зовнішнього) акумулятора. Він являє собою своєрідне зарядний пристрій, який не потребує підключення до мережі електроживлення і може заряджати ваш телефон де б ви не були.
Де купити акумулятор для телефона
Найкраще купувати батарею смартфона в перевіреному спеціалізованому інтернет-магазині. Наприклад, магазин Aks.ua пропонує широкий вибір акумуляторів будь-якого типу на більшість існуючих моделей мобільних телефонів і смартфонів. Крім того, якщо ваш гаджет виконаний у монолітному корпусі, у нас ви можете не тільки купити батарею, але і замовити послугу заміни акумулятора.